Dodaj do ulubionych| Dodaj zakładkę: | | |  Other
UWAGA! Program nie posiada najnowszych kolorów DMC oraz Ariadny.

Pomoc


    Poniżej przedstawiamy niektóre pytania, które do nas wpłynęły i odpowiedzi na nie. Być może jest tu także odpowiedź na pytanie, które i Państwa nurtuje.

Rejestracja programu:
 1. Czy jest możliwość wgrania programu na mój domowy komputer, niemający podłączenia do Internetu i ewentualnie jak to zrobić?
 2. Nie wiem, czy coś źle zrobiłam, ale niestety pomimo, że wpisałam numer przysłany przez Pana, to nie mogę wydrukować całości obrazu.
 3. Nie bardzo wiem o co chodzi z 5 możliwościami otrzymania klucza.
 4. Otrzymałam od Pana tylko jeden numer rejestracyjny po dokonaniu opłaty, proszę o pozostałe 4.
 5. Miałam komputer w naprawie i musiałam jeszcze raz zainstalować HaftiXa, ale teraz nie działa otrzymany klucz?
Jakość wzorów:
 1. Obrazki po konwersji są brzydkie i sztuczne - mają dziwne plamy.
 2. Mam zdjęcie i poddaję je konwersji, a program mi zmienia kolory i nie wiem co robić żeby zachować takie same kolory jak mam na zdjęciu.
 3. Dlaczego HaftiX przetwarza tło na niejednolite?
Instrukcje wideo:

 1.      Czy jest możliwość wgrania programu na mój domowy komputer, niemający podłączenia do Internetu i ewentualnie jak to zrobić?

       Tak, można wgrać program także na komputer bez podłączonego Internetu. W tym celu należy:

  1. Nagrać sobie na komputerze np.: w pracy albo kafejce internetowej program instalacyjny na dyskietkę.
  2. Zainstalować z dyskietki program w domu.
  3. Jeżeli chcą Państwo mieć w domu wersję pełną, proszę spisać numer identyfikacyjny programu i przesłać go z jakiegokolwiek komputera podłączonego do Internetu.
  4. Odesłany zostanie Państwu klucz, który można zanotować na kartce i użyć go w domu.
 2.      Nie wiem, czy coś źle zrobiłam, ale niestety pomimo, że wpisałam numer przysłany przez Pana, to nie mogę wydrukować całości obrazu.

       Najprawdopodobniej program nie przeszedł jednak do wersji pełnej. Najczęstsze powody to:

  1. Od momentu przesłania numeru identyfikacyjnego przeinstalowany był program;
  2. Przesłany klucz próbowano użyć na innym komputerze niż ten, z którego pochodził numer identyfikacyjny;
  3. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego nie został wciśnięty guzik "OK" znajdujący się obok pola, w które wpisuje się klucz (można spróbować jeszcze raz zarejestrować, pamiętając o kliknięciu "OK");
  4. Kopiując klucz z maila i wklejając w programie wkradła się może przy kopiowaniu jakaś niewidoczna spacja, którą program zinterpretował jako część numeru. Możliwe, że podczas przepisywania zostały wpisane spacje pomiędzy cyframi, których nie było w przesłanym kluczu;
  5. Pomylili się Państwo przy podaniu numeru identyfikacyjnego.
 3.      Nie bardzo wiem o co chodzi z 5 możliwościami otrzymania klucza

       Program można zainstalować i używać bez kupowania go, ale ma on ograniczenie dotyczące drukowania. Aby otrzymać klucz na dany komputer trzeba podać numer identyfikacyjny programu z tego komputera (jest on dostępny po uruchomieniu programu i wybraniu funkcji rejestrowania go). Zdarzyć się może, że zmienimy komputer, albo ulegnie on awarii. Aby móc dalej korzystać z pełnej wersji HaftiXa po ponownym jego zainstalowaniu konieczne jest jego zarejestrowanie. Stąd możliwość uzykania 5-ciu kluczy. Jest to zabezpieczenie przed utratą pełnej wersji programu po np. przeinstalowaniu systemu. Oczywiście ktoś może mieć 5 komputerów i od razu zainstaluje program na każdym z nich, prześle 5 numerów identyfikacyjnych i otrzyma od razu całą pulę kluczy.

 4.      Otrzymałam od Pana tylko jeden numer rejestracyjny po dokonaniu opłaty, proszę o pozostałe 4.

       Pozostałe cztery numery pozostaną u mnie, dopóki nie zajdzie potrzeba kolejnego zainstalowania programu. Procedura rejestracji danego programu wygląda następująco:

  • otrzymujemy numer identyfikacyjny programu
  • na jego podstawie generujemy klucz
  • wysyłamy klucz do tego konkretnego programu na ten konkretny komputer.
      Dopóki nie znamy numeru identyfikacyjnego nie możemy podać klucza, a co za tym idzie niemożliwe jest przesłanie klucza "na zapas". Jeśli zainstalowany zostanie program na innym komputerze, przeinstalowany na swoim - najpierw należy zainstalować HaftiXa, przesłać jego numer identyfikacyjny, wówczas odeślemy klucz. Proszę się nie niepokoić, że zapomnimy o Państwa wpłacie. Prowadzimy bazę danych wpłat i rejestruję ilość wydanych kluczy, jednym słowem wszystko jest pod kontrolą.
 5.      Miałam komputer w naprawie i musiałam jeszcze raz zainstalować HaftiXa, ale teraz nie działa otrzymany klucz?

       Aby przejść do wersji pełnej potrzebny jest klucz, który dla każdego komputera może być inny. Klucz określany jest na podstawie numeru identyfikacyjnego programu, a ten z kolei zależy od podzespołów użytych w komputerze.
       Jeśli komputer był w naprawie zapewne zostały wymienione jego istotne pozdespoły i chociaż obudowa pozostaje ta sama, co może mylić człowieka, program widzi już całkiem inny sprzęt. Dlatego podaje inny numer identyfikacyjny, do którego potrzebny jest już inny klucz. Nie pozostaje w tej sytuacji nic innego jak tylko skorzystać z możliwości otrzymania kolejnego klucza.

 6.      Obrazki po konwersji są przydkie i sztuczne - mają dziwne plamy. Myślam już, że może jest to ułomność programu ale otrzymałam od pewnej osoby wzór na podstawie zdjęcia, które posiadam również ja. Obrazek tej osoby jest o wiele ładniejszy niż mój mimo, iż zrobiony był również w Haftixie i miał taką samą wielkość co mój.

       Są dwie możliwości:

  1. Niektórzy producenci nici nie posiadają w swojej ofercie niektórych, ważnych kolorów i tak np. nie ma co używać nici Ariadny do haftowania twarzy ludzkich, ponieważ nie ma ona odpowiedniej liczby odcieni kolorów skóry. Rada: proszę najpierw wybrać w "Wyborze kolorów" "Użyję pełnej palety kolorów jednego producenta", zaznaczyć DMC i kilknąć "OK". Następnie przekonwertować zdjęcie.
  2. Nawet jeśli użyjemy odpowiednich nici program może ograniczać ilość kolorów do zadanej liczby. Proszę sprawdzić ustawienie maksymalnej liczby kolorów ("Wybór kolorów" / "użyję jak najmniej kolorów"). Jeśli będzie to 10, to nie ma szans na wyhaftowanie czegoś realistycznego. Sensowne obrazy wychodzą, w zależności od rodzaju obrazka przy 10-50 kolorach.
 7.      Mam zdjęcie i poddaję je konwersji, a program mi zmienia kolory i nie wiem co robić żeby zachować takie same kolory jak mam na zdjęciu.

       Program może zmieniać kolory z powodu:

  1. Najczęściej jest taka sytuacja, że dany producent nici nie posiada w swojej ofercie takiego jak trzeba koloru i program sam wyszukuje najbardziej podobny, ale nie taki sam. Im mniej używamy kolorów tym gorzej one będą dobrane.
  2. Oko ludzkie inaczej odbiera kolory niż komputer - potrafi je korygować. Komputer nie ma litości dla barw i bierze je dokładnie takimi jakimi są. Jeśli obrazek był skanowany z czasopisma, to oko ludzkie nie dostrzega pustych miejsc pomiędzy kropelkami tuszu, program natomiast wlicza je do swoich obliczeń, przez co fałszuje efekt końcowy. Często zdarza się też np.: że na zdjęciu twarzy w miejscach w których twarz była w cieniu program dobiera fioletowawe odcienie, ponieważ takie one są na zdjęciach. Oko ludzkie koryguje znany wizerunek twarzy, natomiast po przekonwertowaniu, kiedy twarz jest już przerobiona i nie do końca podobna do oryginału (poza tym kolory mogą być zintensyfikowane z powodu podanego w punkcie pierwszym) widzimy nieakceptowalną dla nas różnicę barw.
       Generalnie zmiana koloru wynika z połączenia w różnych proporcjach obydwu podanych zjawisk. Można próbować temu przeciwdziałać wybierając odpowiednią opcję konwersji (z ditheringiem lub bez) albo wstępnie poprawiając kolorystykę i kontrast zdjęcia w jakimś programie graficznym. Ogólnej recepty nie ma, każde zdjęcie podlega indywidualnemu podejściu.
 8.      Dlaczego HaftiX przetwarza tło na niejednolite?

       Otóż dlatego, że zeskanowany obrazek albo sam posiada niejednolite tlo, albo posiada tło w kolorze, który nie ma odpowiednika wśród używanych do konwersji nici. Proszę w oknie konwersji wyłączyć opcję Ditheringu, jeśli bez tej opcji program utworzy dodatkowe, pojedyncze krzyżyki, to znaczy, że obrazek zeskanowny posiada niejednolite tło, jeśli dodatkowe krzyżyki pojawiają się tylko przy włączonej opcji Ditheringu, to znaczy że program mieszając kolory nici stara się dopasować końcowy efekt do koloru tła na skanowanym obrazku.
       Jeśli skanujemy zdjęcia z gazet, wóczas proszę zwrócić uwagę, że w czasopismach obraz otrzymuje się z wielu mikroskopijnych, kolorowych kropek, których człowiek nie widzi, ale skaner i HaftiX widzą (może stąd te kropki). Jeśli już w żaden sposób nie uda się uniknąć kropek, to trzeba je usunąć ręcznie używając narzędzia "Ołówek" albo zmiany jednego koloru na drugi. Jeśli nigdzie poza tłem nie jest używany róż i błękit z tła, to wystarczy zmienić je na kolor tła i po kłopocie. Jeśli kolory te są jeszcze gdzieś używane wówczas pozostaje ręczna korekta wzoru "Ołówkiem".


O programie | Galeria | Pomoc | Poradnik | Kontakt | Pisalnia | Pobierz | Cennik | Darmowe wzory | RSS | English